Pomoc: 730 325 937

WYSZUKIWARKA

Opinie klientów

Ogólna ocena

4.6/5

Oceny

Skuteczność hamowania
4.7/5
Odporność na wysoką temperaturę
4.7/5
Pylenie / Wygląd
4.6/5
Hałas
4.5/5
Ponowny zakup tego produktu
4.6/5

» Zobacz więcej

 

 

 PARTNERZY
partner topbrakes autocentrum

siescigam.pl

 

DOSTAWA


  - przedpłata: 11.80 zł  

     (powyżej 500zł Gratis!)

  - pobranie:  18.60 zł

 

dostawa klocków i tarcz hamulcowych

FAQ

Indeks Produktu

TARCZE HAMULCOWE

Główną cześć hamulca...

Główną cześć hamulca tarczowego stanowią tarcze hamulcowe. Obecność tarcz w układzie hamulcowym, to ważny element bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Skracają drogę hamowania, ich przydatność najlepiej ocenimy w trudnych warunkach jazdy. Stosowane są tarcze monolityczne i wentylowane:
- Tarcze monolityczne – wykonane są z całości metalu, dość szybko się przegrzewają, co zmniejsza skuteczność hamowania
- Tarcze wentylowane – ciepło odprowadzają otwory wentylacyjne na obwodzie tarczy, co powoduje ich chłodzenie, a przez to dłuższą żywotność. Również hamowanie jest skuteczniejsze.
- Tarcze perforowane – posiadają otwory wentylacyjne w osiach równoległych do osi obrotu. Dzięki otworom gazy, wydzielające się w czasie hamowania, są skutecznie wydalane, dzięki czemu hamulce wydajniej pracują


Tradycyjne tarcze hamulcowe wykonane są z żeliwa. Nowoczesne tarcze węglowo-ceramiczne wykonane są z węglików krzemu i wypełnione włóknem węglowym. Nie przegrzewają się, w związku z czym, są najbardziej skuteczne w czasie operacji hamowania. Ich skuteczność sprawdza się, niezależnie od warunków. W niektórych przypadkach należy wymienić tarcze hamulcowe na większe:
- Przy znacznym zwiększeniu mocy auta
- Ze względów estetycznych, dobrze prezentujących się przy kole
Kierowcy , którzy jeżdżą w sposób dynamiczny i sportowy, używają często tarcz nawiercanych lub nacinanych, co eliminuje zjawisko zeszklenia klocków hamulcowych. Czasami tarcze hamulcowe ulegają uszkodzeniu. Sygnały niesprawności tarcz:

- hamujemy i wyczuwamy bicie
- pulsuje pedał hamulca
Wymiana tarcz hamulcowych powinna dokonać się razem z wymianą klocków hamulcowych. Przy wymianie starych tarcz na nowe, należy wykonać niezbędne czynności:

Zdjąć stare tarcze
- Bardzo dokładnie oczyścić piastę, co pozwoli pozbyć się zmian korozyjnych i nierówności – przez nie nowa tarcza może się skrzywić
- Sprawdzić przy pomocy czujnika zegarowego tzw. bicia (dozwolone do o,o2mm)
- Jeśli przekroczy pomiar ustalone parametry – należy wymienić łożysko lub piastę
- Założyć nowe tarcze hamulcowe i powtórnie dokonać pomiaru (dozwolone do 0,05 mm)
Wymiany dokonujemy co trzecia wymianę klocków hamulcowych. Aby części dopasowały się, unikajmy gwałtownego hamowania, bezpośrednio po ich wymianie. Jeśli tarcze hamulcowe nie są zużyte, możliwe jest dalsze ich używanie, pod warunkiem odpowiedniej regeneracji, a nade wszystko, dokładnego oczyszczenia, przetaczając tarcze lub stosując papier ścierny. Sklep”TOP BRAKES” prowadzi dystrybucję tarcz hamulcowych, z przeznaczeniem na oś przednią, oś tylną. Dostępne są tarcze najlepszych firm - TAROX oraz STOPTECH. Gwarantujemy fachowe doradztwo, najwyższą jakość oferowanych produktów oraz zadowolenie klientów. Nowe tarcze hamulcowe są ważnym elementem, zapewniającym bezpieczną jazdę.

Więcej