Pomoc: 730 325 937

WYSZUKIWARKA

Opinie klientów

Ogólna ocena

4.6/5

Oceny

Skuteczność hamowania
4.7/5
Odporność na wysoką temperaturę
4.7/5
Pylenie / Wygląd
4.6/5
Hałas
4.5/5
Ponowny zakup tego produktu
4.6/5

» Zobacz więcej

 

 

 PARTNERZY
partner topbrakes autocentrum

siescigam.pl

 

DOSTAWA


  - przedpłata: 11.80 zł  

     (powyżej 500zł Gratis!)

  - pobranie:  18.60 zł

 

dostawa klocków i tarcz hamulcowych

FAQ

Indeks Produktu

KLOCKI HAMULCOWE

Bezpieczeństwo użytkowników samochodów oraz bezpieczeństwo innych użytkowników naszych dróg, zależy od dobrego stanu hamulców. Najważniejszym składnikiem układu hamulcowego są klocki hamulcowe. Występują one przy hamulcach tarczowych:

- z przodu – gdy przy tylnej osi znajduje się hamulec bębnowy

- przy wszystkich kołach – przy mocniejszym silniku

Stopień zużycia klocków hamulcowych, można ocenić, obserwując grubość okładziny ciernej, która znajduje się na nich. Jeśli rowek okładzin jest niewyraźny lub w ogóle zanikł, klocki hamulcowe bezwzględnie trzeba wymienić. Okładziny klocków w hamulcach jednej osi nie zużywają się w jednakowym tempie, dlatego w czasie kontroli należy sprawdzić okładziny ciernej przy obu kołach na jednej osi. Właściwa grubość okładzin gwarantuje właściwą temperaturę płynu hydraulicznego, a co za tym idzie, właściwą pracę hamulców, które nie zawiodą w czasie gwałtownego hamowania. Klocki hamulcowe chronią bowiem płyn hydrauliczny przed nadmiernym wzrostem temperatury i groźnym przegrzaniem oraz przed pojawieniem się zjawiska, znanego jako zeszklenie powierzchni klocków. Polega ono na wydzieleniu się skrystalizowanego materiału ciernego, co skutkuje złą pracą hamulców i piskami przy hamowaniu. Zależnie od rodzaju zastosowanej okładziny ściernej, rozróżniamy typy klocków:

- organiczne – nadające się dla klientów, preferujących spokojny styl jazdy. Występują najczęściej w seryjnie produkowanych samochodach

- ceramiczne – dzięki użyciu włókien aramidowych, materiał cierny jest znacznie odporniejszy na zużycie, nawet w wysokich temperaturach. Nie są polecane do zastosowania w ciężkich samochodach i do jazdy bardzo dynamicznej.

- Semi metaliczne (półmetaliczne) – mają większą wytrzymałość i szeroki zakres temperatur. Zmniejszają ryzyko przegrzania, a wiec zapewniają skuteczniejszą pracę hamulców. Stosowane są zarówno w samochodach do jazdy miejskiej, jak i sportowej.

Współczesny rynek proponuje szeroki wybór klocków hamulcowych, w bardzo zróżnicowanych cenach. Sklep „TOP BRAKES” oferuje klocki najwyższej jakości. Jesteśmy dystrybutorem hamulców EBC, Black Diamond, Brembo GT, Carbone Lorraine, Hawk, Hel, Galfer sport oraz SP Perfromance. Kupno nowych klocków hamulcowych, gwarantuje sprawność hamulców przez długi czas, podniesienie bezpieczeństwa jazdy oraz zadowolenie naszych klientów.

Więcej