Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

przewody w stalowym oplocie

Przewody hamulcowe, gumowe czy w stalowym oplocie?

Przewody hamulcowe są jednym z ważniejszych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo oraz precyzyjną parce układu hamulcowego,

Najczęściej montowanymi seryjnie przewodami są tradycyjne gumowe przewody hamulcowe. Popularność tych przewodów jest podyktowana niższą ceną, niestety przewody gumowe mają swoje wady; pod wpływem czasu guma użyta do budowy gumowych przewodów hamulcowych ulega starzeniu, materiał gumowy traci swoją elastyczność i na powierzchni pojawiają się mikro pęknięcia, jest to znak że przewody należy jak najszybciej wymienić, zaleca się wymianę przewodów gumowych hamulcowych maksymalnie co 5 lat. Kolejną wadą przewodów hamulcowych wykonanych z gumy jest ich rozszerzalność pod wpływem ciśnienia, podczas hamowania ciśnienie w układzie wzrasta co powoduje zwiększenie objętości przewodów, skutkuje to umniejszeniem siły docisku klocków hamulcowych do tarczy i obniżeniem precyzji dozowania siły hamowania, hamulec staję się wtedy sprężysty, a precyzyjne dozowanie siły hamowania jest bardzo utrudnione, problem rozszerzenia gumowych przewodów hamulcowych staje się większy wraz ze wzrostem temperatury płynu hamulcowego.

Przewody hamulcowe, dlaczego w stalowym oplocie?

Rozwiązaniem problemów dotyczących gumowych przewodów hamulcowych jest montaż przewodów hamulcowych w stalowym oplocie. Przewody w stalowym oplocie wykonane są z teflonowego rdzenia powleczonego stalowym oplotem, całość jest osłonięta koszulką wykonaną z tworzywa sztucznego. Dobrej jakości przewody w stalowym oplocie zakończone są końcówkami z stali kwasoodpornej a także samego oplotu stalowego. Zastosowanie stali kwasoodpornej zapewnia iż połączenia oraz sam oplot jest w 100% zabezpieczony przed korozją w każdych warunkach atmosferycznych, a same przewody posiadają dożywotnią gwarancję, co sprawia że przewody nie ulegają zużyciu i zawsze zachowują estetyczny wygląd. Przewody hamulcowe w oplocie nie wymagają późniejszej wymiany, tym samym przewody w stalowym oplocie kupuje się tylko raz.

Stalowy oplot w przewodach hamulcowych zabezpiecza teflonowy rdzeń przed zmianą obojętności przewodu, zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach jakie osiąga płyn hamulcowy. Co skutkuje niezawodną i bardzo precyzyjną pracę przewodów hamulcowych w oplocie zarówno w warunkach drogowych jak i na torze.

Koszulka osłaniająca stalowy oplot przewodu hamulcowego dostępna najczęściej w szerokiej palecie kolorów do wyboru, co w połączeniu z końcówkami z stali nierdzewnej zapewnia że przewody hamulcowe w stalowym oplocie zawsze wyglądają jak nowe. Wybór barwy pozwala dopasować odpowiedni kolor przewodów hamulcowych oraz końcówek do koloru pojazdu lub zacisków co jest istotne dla posiadaczy motocykli.

Podsumowanie

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie polecane dla kierowców którzy cenią sobie precyzję w dozowaniu siły hamowania, oraz dla kierowców którzy preferują dynamiczny styl jazdy na co dzień, oraz dla kierowców biorących udział w imprezach sportowych. Dobrej jakości przewody hamulcowe w stalowym oplocie oferują dożywotnią gwarancję co sprawia że przewody kupujemy tylko raz i nie musimy wymieniać ich w przyszłości.

tagi: przewody hamulcowe w oplocie, przewody w stalowym oplocie, przewody hel, przewody hamulcowe w stalowym oplocie, przewody hamulcowe,

1 komentarz

  1. Czekam na kontynuacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.