Odstąpienie od umowy - Zwroty i Wymiana Towaru


1.    Odstąpienie od umowy - Zwrot

Będąc Konsumentem masz prawo odstąpić od umowy w Sklepie internetowym Topbrakes w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. W przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy, termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym otrzymali Państwo towar. W przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności wielu produktów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach, termin do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia, w którym otrzymali Państwo ostatnią z rzeczy.
Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Proszę poinformować nas o swojej decyzji o  odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład przez pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną. Oświadczenie można przesłać na przykład za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@topbrakes.pl lub pisemnie pocztą tradycyjną,
na adres:

WENSEL Andrzej Zbyrowski
Żegocina 33
32-731 Żegocina
tel. 730 325 937


Wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 z późn. zm.), dodatkowo jest załączony do wysłanej przez nas po złożeniu przez Ciebie zamówienia wiadomości elektronicznej z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji. Wzór formularza odstąpienia od umowy można także pobrać klikając w poniższy link:

Formularz zwrotu produktów pdf

Do zachowania terminu do odstąpienia od umowy wystarczy, wystarczy aby Państwo wysłali do nas informację o chęci zwrotu towaru przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas.
Zwrotu płatności dokonamy niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały wybrane przy realizacji zamówienia.
Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Prosimy odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni na adres:
Zwróć uwagę na odpowiednie zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem w przesyłce. Przy zwrocie lub wymianie będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Prosimy o nieprzesyłanie przesyłek „za pobraniem” oraz przesyłek na koszt odbiorcy. Odpowiadacie Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
Jeśli chcesz, możesz odesłać lub przekazać nam zwracaną rzecz razem z informacją dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy. Nie jest to jednak konieczne i zależy tylko od Państwa.


 
2.    WYMIANY

Jeżeli  interesuje Państwa inny produkt lub wymiana niepasującej części i jednocześnie chcecie Państwo otrzymać właściwe części zanim dotrze do nas Twoja przesyłka zwrotna, proponujemy w takich sytuacjach jak najszybszy zakup interesującego Państwa, nowego towaru i jednoczesny zwrot, zgodnie ze standardową procedurą, zakupionego pierwotnie produktu. Dołożymy starań aby zwrot należności za pierwszy zakup zrealizować w możliwie najkrótszym terminie. Zazwyczaj zwrotu wpłaty dokonujemy do 3 dni roboczych.


3.    Adres do zwrotu zakupionych towarów

WENSEL Andrzej Zbyrowski
Żegocina 33
32-731 Żegocina
tel. 730 325 937

Przesyłkę zwrotna możesz łatwo nadać za pośrednictwem serwisu Furgonetka, poniżej przygotowany szablon:

Formularz zwrotów: