Tarcze Hamulcowe
Tarcze Hamulcowe Black Diamond
To wysokiej Jakości tarcze polecane kiedy seryjne hamulce są niewystarczające, w połączeniu z klockami performance zwiększają znacznie skuteczność hamulców oraz likwidują problem krzywienia się tarcz hamulcowych. Tarcze Black Diamond dostępne są w 4 modelach combi (nawiercane i nacinane), grooved 6 (nacinane), grooved 12 (nacinane), drilled (nawiercane). Zobacz porównanie tarcz nacinanych i nawiercanych >link<

modele tarcz Balck Diamond: grooved 12, grooved 6, combi, drilled
Tarcze hamulcowe EBC
Tarcze Angielskiego Producenta Hamulców EBC to wysokiej jakości zamienniki seryjnych tarcz hamulcowych. Tarcze dostępne w czterech modelach: Turbo groove – nacinane i nawiercane ale nie na wylot dzięki czemu wyeliminowano problem pękania materiału między otworami, USR – tarcze nacinane główną cechą tego modelu jest znaczni cichsza praca w porównaniu z modelem TG, BSD – tarcze nacinane wykonane z wysokonawęglanego stopu, standard – tarcze gładkie. Tarcze w wersji turo groove USR i BSD zwiększają skuteczność hamulców szczególnie w wysokich temperaturach, przy do hamowaniach z większych prędkości, oraz zapobiegają zjawisku faddingu i skutecznie zapobiegają zeszkleniu powierzchni klocków.

fot. tarcze Hamulcowe EBC; turbogroove, BSD, USR, Standard
Tracze Hamulcowe DBA
DBA - Disc Brake Australia, Australijski producent tarcz hamulcowych znany na całym świecie z produkcji rewelacyjnych tarcz hamulcowych na ulicę i do sportu. Oferta Tarcz DBA obejmuje 3 serie:
Street: Tarcze Przeznaczone do samochodów poruszających się w ruchu ulicznym, jakościowo przewyższające produkty seryjne, dostępne modele nacinane – T2, nawiercane – XS Gold, gładkie – standard.
4000 seria jest wstępem do wyczynowych tarcz hamulcowych, znakomicie sprawdza się w ciężkich i mocnych samochodach w ruchu ulicznym oraz samochodach sportowych biorących udział w imprezach sportowych. Dostępne modele nacinane – T3, nawiercane XS, gładkie – Standard (HD)
Seria 5000 to tarcze dwuczęściowe z przeznaczone do sportowych samochodów poruszających się w ruchu ulicznym oraz sporcie.

fot. tarcze hamulcowe DBA
Tarcze Hamulcowe SP Performance
Tarcze Hamulcowe jednego z największy producentów układów hamulcowych w stanach zjednoczonych, hamulce SP Performance pod względem jakości przewyższają seryjne produkty klasy oem. Polecane szczególne na zwiększenie skuteczności hamulców oraz kiedy seryjne tarcze nagminnie ulegają zwichrowaniu. Wszystkie modele tarcz SP Performance posiadają jedną z najlepszych powłok antykorozyjnych na rynku, dostępne w dwóch odmianach błyszczącej oraz matowej. Tarcze hamulcowe SP Performance występują w czterech modelach: Drilled – nawiercane, Slotted – nacinane, Drilled Slotted – nacinane i nawiercane, Slot Silver – nacinane podwójnie. W tarczach nawiercanych SP Performance wykorzystano unikatowe rozwiązanie wykańczania krawędzie otworów o eliptycznym kształcie, dzięki temu zlikwidowano powszechne zjawisko powstawania mikropęknięć między otworami. Eliptyczny kształt między otworem a płaszczyzną tarczy rozkłada równomiernie naprężenia na tarczy hamulcowej powstałe w wyniku rozgrzewania i studzenia tarczy hamulcowej.

fot. Tarcze Hamulcowe SP Performance
Tarcze hamulcowe Zimmermann
Tarcze hamulcowe Zimmermann to tarcze jakości oryginału, występują w 3 modelach: standard – gładkie, Sport – nawiercane, Formula Z – nawiercane dwuczęściowe. Nawiercenia na tarczy skutecznie odprowadzają gazy z powierzchni między klockiem a tarczą, tym samym skutecznie eliminują zjawisko faddingu, nie dopuszczają do zeszklenia powierzchni klocka oraz skutecznie zwiększają wydajność hamulców nawet w połączeniu z standardowymi klockami. Tarcze Dwuczęściowe przeznaczone dla sportowych modeli odznaczają się głownie mniejsza masą tarczy a także znacznie większą odpornością na zwichrowanie tarczy. Wszystkie tarcze Zimmermann wyposażone w cynkową powłokę antykorozyjną.

fot. Tarcze Zimmermann: Standard, Sport, Formula Z (dwuczęściowe, nawiercane)
